fbpx

Praktyka Jogi

Nasze ciało i umysł bez przerwy znajdują się pod wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych. Wiele się na ten temat mówi, więc każdy już chyba wie, że ciągły stres, brak ruchu, zła dieta i zanieczyszczenie powietrza wpływa na nasze ciało, a tym samym na nasze samopoczucie. Nikogo nie trzeba przekonywać, że kiedy choruje ciało i bolą plecy i nogi – trudno jest być zadowolonym i radosnym. Jednymi z istotnych czynników stresu są ciągły hałas oraz brak ruchu w ciągu dnia. Dlatego coraz więcej osób zaczyna interesować się sposobami utrzymaniu formy fizycznej i zdrowia.

Przy pomocy ciszy można dotrzeć w głąb siebie, aby wydobyć pełnię dźwięków tkwiących w naszym wnętrzu. Dzięki temu możemy poznać samych siebie. Cisza jest w związku z tym siłą wewnętrzną każdego człowieka niezależnie od jego wieku. Szuka ona swojego odbicia w melodii naszego wnętrza i dąży do wyzwolenia w słowie. Przebija się w ciemności, jak płomyk światła, który pragnie dotrzeć do środka „żyznej gleby”, aby móc ją ośmielić i ożywić.

 

Cisza w tym znaczeniu to również zwycięstwo ducha nad ciałem. Piękno ciszy można odnaleźć w praktyce jogi. Możemy odnaleźć swoją tożsamość i prawdę. Tego typu praktyka pomaga odnaleźć spokój oraz umożliwić skupienie, pełną harmonię działania. Poprzez praktykę fizyczną oczyszczamy ciało i umysł.

Uczymy się o nie dbać. Widzimy i czujemy co im służy. Uczymy się obserwować napięcia i zwracać uwagę na to, co one robią i tworzą w naszym ciele. Od tego należy rozpocząć praktykę nad rozwojem swojej świadomości.

Joga zawiera w sobie szereg bardzo praktycznych asan, które są wskazówkami, jak żyć i poruszać się zdrowiej – każdego dnia, w każdej sytuacji.