fbpx

Japoński
Rytuał

Masażu

Twarzy

Masaż Kassaji
Historia Japońskiego Masażu Twarzy.

Japoński Masaż Twarzy oznacza „drogę do naturalnego piękna”. Korzenie masażu sięgają XV wieku a pochodną masażu jest Anma, który jest tradycyjnym systemem masażu w Japonii. Anma oznacza nacisnąć (An) i pocierać (Ma), jest jedną z najstarszych form masażu na świecie. Terapia ta pochodzi ze starożytnych Chin, do Japonii została przeniesiona przez mnichów-wojowników. Niektórzy spekulują, że wywodzi się z Indii i sięga ponad 10 000 lat.

Legenda mówi, że był to zabieg zarezerwowany wyłącznie dla rodziny cesarskiej i najbardziej szlachetnych i bogatych rodzin w Japonii. Przez ostatnie 200 lat cześć technik masażu Japońskiego twarzy była modyfikowana i udoskonalona dla przemysłu kosmetycznego aby uzyskiwać jeszcze bardziej spektakularne efekty . Podstawowe techniki masażu jak akupresura czy praca na przebiegu kanałów energetycznych jest niezmienna od ponad 500 lat.

Piękno jest oznaką zdrowia.

W Japonii piękno jest oznaką stanu zdrowia. Nawet najbardziej atrakcyjna twarz nie może być piękna jeśli dana osoba nie jest w pełni zdrowa. Zdrowie i piękno nie mogą być oddzielone od siebie.

System Japońskiego masażu twarzy uczy, że istnieją trzy główne czynniki do prawdziwego zdrowia: zdrowie fizyczne, zdrowie psychiczne i duchowe. Według tej starożytnej tradycji, piękno powstaje w sposób naturalny i żeby je utrzymać wszystkie trzy czynniki musimy utrzymać w równowadze.

Intencją masażu jest zatem pomoc w utrzymaniu harmonii i naturalnego piękna.

Starojapońskie przysłowie mówi, że twarz osoby mówi o nas wszystko. Istnieją trzy główne czynniki, które pomogą nam zdiagnozować świat informacji zawartych na naszej twarzy:

 1. So In – Genetyczne i wrodzone czynniki, które mogą spowodować, piegi, zmiany skórne, skórę tłustą lub suchą.
 2. Gai In – czynniki zewnętrzne w naszym środowisku, takie jak nadmierne ciepło, zimno, wilgoć i suchość.
 3. Nai In – czynniki wewnętrzne, które są spowodowane przez nierównowagę emocji smutku, złość, niepokój, strach i szczęście.

Masaż jest sposobem, aby zrównoważyć ciało i  ukoić podrażniony układ nerwowy. To głęboka terapia, która normalizuje funkcje całego organizmu aby utrzymać ciało zdrowe i mocne.  Anma zmniejsza napięcia, poprawia krążenie, przywraca i odmładza organizm jednocześnie umożliwiając organizmowi również głęboki relaks.

Alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej – lifting bez skalpela.

Japońska technika masażu twarzy zapewnia widoczne i długotrwałe efekty, jakie trudno uzyskać za pomocą innych metod. Jest całkowicie naturalną i nieinwazyjną formą liftingu i odmłodzenia twarzy. Pozytywnie wpływa nie tylko na poprawę wyglądu, lecz także na dobre samopoczucie i pozbycie się skupionego stresu.

Japoński masaż twarzy jest równoważny z akupunkturą czy też z chirurgicznym liftingiem twarzy.W przeciwieństwie do zabiegów medycyny estetycznej jest zabiegiem naturalnym i w 100% bezpiecznym dzięki czemu poprawia się nie tylko wygląd skóry. Ważne jest także polepszenie samopoczucia, zmniejszenie napięcia i całkowite odprężenie się podczas masażu.

Pojęcie Medycyny Orientalnej w Japońskim Masażu Twarzy

Japoński Masaż Twarzy wiąże się ściśle z pojęciem Medycyny Orientalnej, która hamuje przyczynę a nie tylko objawy powstałej choroby. Dlatego poszczególne techniki czy pełne etapy masażu są tak opracowane aby wspólnie z czterema etapami masażu uzyskać jak najlepszy efekt końcowy i aby po całej serii masaży zniwelować przyczynę powstania problemu.

Pierwszy- to etap -relaksacyjny, drugi • oczyszczający, podczas którego pobudzane jest krążenie. Następnie w trzecim zapobiega się bądź zmniejsza powstałe zmiany na twarzy, po czym następuje ostatni czwarty etap techniki akupresury, czyli zrównoważenie emocji wewnętrznych i energii Qi (siły życiowej} oraz pobudzenie pracy wszystkich narządów wewnętrznych.

CZTERY ETAPY JAPOŃSKIEGO MASAŻU TWARZY

I etap – relaksujący.

Polega na masażu dekoltu, karku i szyi. Poprzez głęboką pracę na mięśniach szyi, karku- okolic potylicy wpływamy pośrednio na rozluźnienie mięśni mimicznych twarzy i zniwelowanie drobnych zmian napięciowych w okolicach czoła, oczu i ust. Dla niektórych zaskakującym  efektem jest spłycenie zmarszczek na twarzy mimo wyłącznej pracy na mięśniach szyi i karku. Związane jest to ściśle ze wzrostem napięcia w jednym miejscu co musi spowodować wzrost napięcia w innej części twarzy- prawo tensegracji. Dodatkowo napięcia mięśni szyi ograniczają swobodny przepływ krwi do głowy i twarzy. Potrzebny jest spory przepływ krwi, aby dostarczyć odpowiednią ilość tlenu i składników odżywczych. Służy to uniknięciu zmarszczek i utrzymaniu komórek zdrowych. Masaż dodatkowo pomaga  klientowi odpocząć  i redukuje  stres, który jest źródłem przedwczesnego starzenia się twarzy. Podczas masażu wykorzystywane są gorące ręczniki, którymi owija się twarz. Za pomocą ciepła rozluźniane  jest całe ciało. Powoduje to  absolutne odprężenie, uwalnia napięcia mięśni i mocno relaksuje.

II etap – drenaż limfatyczny.

Usuwanie toksyn. W tej części masażu wykorzystujemy techniki drenujące w połączeniu z akupresurą, pobudzając poszczególne  punkty na twarzy odpowiadające za stymulacje wybranych obszarów twarzy.  Drenaż limfatyczny  poprawia ogólny wygląd twarzy. Zmniejsza  obrzęki,  a także bardzo dobrze radzi sobie z cieniami i opuchlizną pod oczami. Lepsze ukrwienie, sprawniejsze dostarczanie tlenu i składników odżywczych do skóry i pozbywanie toksyn mają bardzo dobry wpływ na ogólną wykonywanie technik drenujących i brak efektów może być dla nas sygnałem o poważniejszym problemie·zdrowotnym.

III etap – lifting.

Etap liftingujący mimo swojej intensywności czyli wykorzystywaniu zmiennych technik o różnym nasileniu i tempie nie powoduje dyskomfortu w odczuciach klienta a mimo to skupia się na maksymalizacji efektów estetycznych oraz nieustannym odczuwalnym stanie relaksu psychicznego i fizycznego. W części liftingującej skupiamy się głównie na miejscach najbardziej newralgicznych jak owal twarzy, linia bruzdy  nosowo-wargowe, okolice oczu i czoła. Techniki wykorzystywane w tej części to głównie szybkie sprężyste ruchy jak energiczne rozcieranie, drobienie i oklepywanie twarzy.

IV etap – energetyczny.

Część energetyzująca. Pracujemy na punktach akupresurowych twarzy w celu zrównoważenia pracy głównych narządów wewnętrznych. Stymulacja punktów przyporządkowanych odpowiednim narządom usprawnia ich funkcjonowanie. Dlatego akupresurę można stosować do złagodzenia występujących już dolegliwości, jak również profilaktycznie, by poprawić ogólny stan zdrowia oraz pobudzenia energii życiowej.

Efekty masażu:

 • Skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd co nadaje jej zdrowego blasku.
 • Zapobiega bądź zmniejsza efekty starzenia się skóry.
 • Stymuluje metabolizm komórkowy co wpływa na regenerację skóry.
 • Poprawia krążenie krwi i przepływ limfy  transportując więcej składników odżywczych do skóry.
 • Niweluje nadmierne napięcie mięśni twarzy i szyi.
 • Usuwa toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry, zapobiegając starzeniu się skóry.
 • Reguluje bilans energetyczny całego ciała.

Japoński masaż twarzy łączy całą procedurę Japońskiego Rytuału Masażu Twarzy. Są to poszczególne etapy zabiegu kosmetycznego, które wykonywane są w ściśle określony sposób po to aby końcowy wizualny efekt zabiegu był doskonały. Każdy ruch przy demakijażu, tonizacji, peelingu czy etapu końcowego nałożenia kremu jest wykonywany w formie technik masażu drenującego czy liftingującego aby zwiększyć działanie stymulujące skórę. Cały Japoński Rytuał trwa ponad 100 min, zawiera kompleksowy masaż twarzy z osobną techniką masażu okolicy oczu i kończyn górnych.

Przeciwwskazania do Japońskiego  masażu twarzy:

 • stany zapalne skóry (alergiczne i zakaźne)
 • zapalenie migdałków, guzki w obrębie węzłów chłonnych
 • nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu
 • zaawansowana miażdżyca naczyń
 • stany gorączkowe
 • wysokie nadciśnienie tętnicze
 • świeże usunięcie zęba, zmiany ropne około-zębowe
 • nadczynność tarczycy (przeciwwskazanie do masowania szyi)
 • trądzik różowaty w facie zaostrzenia
 • skóra mocno naczyniowa (przeciwwskazanie do masażu intensywnego

czas: 100 min
cena: 300 zł