fbpx

Masaż Gorącymi Kamieniami 

 

Na płaszczyźnie lat ludzie z różnych kultur i zakątków świata używali umiejętności i kombinacji dotyku, ciepła, zapachu i kamieni jako narzędzi terapeutycznych.

Można powiedzieć, że prawie każda kultura używa ciepła lub fizycznie kamieni do masażu, aby osiągnąć efekt leczniczy na ciele. I nie ma to znaczenia czy są to kamienie działające bezpośrednio na ciało czy pośrednio jako struktura, która energetycznie wpływa na ciało.

Dużą rolę w rozwoju masażu gorącymi kamieniami czy kamieniami szlachetnymi do uzdrawiania dużą rolę odegrali Chińczycy, rdzenni Amerykanie i Hawajczycy.

Rdzenni Amerykanie mieli wiele rytuałów z zastosowaniem kamieni. Jednym z nich było umieszczenie kamieni rozgrzanych w tipi, znanej również jako „Sweat Lodge”.

Praktykę tę używano do uzdrawiania ciała, umysłu i ducha. Niektóre inne kultury miały podobne odkrycia w tym Rzymianie i doprowadziło to do rozwoju saun.

W rytuale indiańskim wykorzystywano rozgrzany kamień owinięty tkaniną. Ten ciepły kamień umieszczano na podbrzuszu kobiety podczas menstruacji.

Podgrzewane kamienie były również stosowane w tradycyjnych praktykach hawajskich.

Owijano rozgrzane kamienie w arkusze Ti, miał on właściwości terapeutyczne. Te kamienie zostały głównie umieszczane na miejsca bolesne, by złagodzić ból. Umieszczano również kamienie w płytkich dołkach i przykrywano liśćmi. Pacjent na tym leżał lał właściwościom leczniczym wpłynąć do organizmu.

Podobno kamienie wulkaniczne zostały wcierane w ciało po tradycyjnym masażu hawajskim Lomi Lomi Nui.

Używano również wielu kamieni szlachetnych, kryształów i innych rodzajów kamieni w wielu kulturach w historii uzdrawiania.

Stąd też w obecnych czasach zyskał on swoją popularność.

Rozgrzane kamienie umieszcza się na ciele klienta (mają one różny kształt i rozmiar).

Kamienie nie mają bezpośredniego kontaktu ze skórą, są umieszczane na ręczniku by rozluźnić ciało. W zależności od potrzeby danej osoby kamienie umieszczane są w różnych punktach energetycznych, czakrach, obolałych mięśniach.

Podczas umieszczania kamieni, na określony obszar by pobudzić go, jest branych kilka innych kamieni i zaczyna się masować inny obszar ciała.

Ciepło kamieni jest uwalniane głęboko w mięśnie, co daje głębokie rozluźnienie, poczucie otulenia i bezpieczeństwa.

Masaż ma działanie witalizujące i lecznicze, doskonale likwiduje wszelkie napięcia, bóle mięśni, oddziałuje na cały organizm, stanowiąc element energetyzujący dla skóry.

Masaż łączy też w sobie działania drenażu, akrupresury i aromoterapii.