fbpx

 Lomi Lomi Nui – Masaż Hawajski

Cieszę się, że interesuje Cię nasza oferta najlepszego masażu Lomi Lomi Nui.

Masaż Lomi Lomi Nui jest jedną z form pracy z ciałem, emocjami, z psychiką i tym co otacza Nas dookoła. Lomi z pewnością pomaga nam dostrzec Nas samych, dlatego też jest wskazówką na drodze wewnętrznego procesu zmiany i uzdrawiania.

Różne bóle powodują różne reakcje, myśli, natręctwa, oczekiwania od innych.

Masaż Lomi Lomi Nui powstał na Hawajach i pierwotnie praktykowany był przez kahunów w świątyniach. Z masażem Lomi Lomi Nui wiąże się filozofia huny, która w prosty sposób łączy ciało, ducha, duszę. W stosowaniu i działaniu masażu Lomi Lomi Nui nie istnieje granica między myśleniem i działaniem, teorią i praktyką.

Przede wszystkim myśli i wyobrażenia są elementem mocy, którą mamy nad rzeczami i ludźmi.

Dlatego naszą moc powinniśmy wykorzystywać w duchu Aloha (uzdrawiającej bezinteresownej miłości).

Jest to metoda pobudzająca jaźń pacjenta do przywrócenia własnymi siłami równowagi i zdrowia.

W świecie, w którym żyjemy jest ciągły pęd, chaos.

Dlatego pojęcie masażu jest tu rozumiane w szerokim znaczeniu.

Coraz bardziej zapominamy, że czuły dotyk jest ważną oznaką przychylności, akceptacji, zrozumienia.
Ludzie stają się mniej zręczni w dotykaniu. Obawiają się, ponieważ fizyczny dotyk kojarzy się z seksem, uderza w braki.

W rzeczywistości dotyk sam w sobie pozbawiony jest jakiegokolwiek zamiaru.

O wiele bardziej jest bliższy bezwarunkowej miłości w jej najczystszej formie. Dość ważnym problemem jest też fakt, że ludzie nie szanują swego ciała.

Ciało jest prezentem, formą fizyczną naszego przejawu. Dopóki przebywamy na ziemi ciało jest świątynią naszej duszy, jest pomostem między światem ziemskim, który postrzegamy za pomocą zmysłów a duchem, oddechem. Aby świadomie stąpać po tym pomoście musimy dobrze traktować nasze ciało, które daje nam nieskończoną możliwość poznawczą. Warto traktować je z szacunkiem i poważaniem. Tylko w zdrowym i odprężonym ciele może rozwijać się duch i dusza.

Zdrowe ciało daje nam lekkość i swobodę, odprężenie i spokój.

Masaż Lomi Lomi

CENY

1.5 h – 280 zł

2 h – 350 zł

 

Niestety w dzisiejszym czasie jest mało ludzi, którzy nie cierpią z powodu, strachu, lęku i stresu…

stres sam w sobie nie jest niczym złym, jest to normalny mechanizm napędowy, który powala nam poruszać się, szukać rozwiązań, być napędem do działania.
Jeśli stres będzie systematycznie usuwany, ciało będzie odprężane, rozluźniane, wtedy będzie wszystko w porządku. Stres staje się problemem, kiedy jest długotrwały a ciało nie ma oddechu i odprężenia. Prowadzi to konkretnie do fizycznych zmian w ciele. Mięśnie ciągle są napięte i gotowe do działania nawet wtedy, kiedy mogłyby odpocząć.

Ciągłe naprężenie mięśni może powodować cały szereg fizjologicznych i psychosomatycznych schorzeń: zaburzenia wydolności układu krążenia, bóle głowy i kręgosłupa, migreny, bezsenność, ciągłe zmęczenie, znużenie, depresja.

Masaż Lomi Lomi Nui w optymalny sposób zaspokaja podstawowe potrzeby dotyku, w usuwaniu napięć. W czasie masażu liczy się tu i teraz, chwila obecna. Pacjent w sposób bezpośredni i bardzo szybko ma możliwość zanurzenia się w teraźniejszości, by świadomie zacząć dostrzegać swoje ciało.

Dzięki świadomemu oddechowi podczas masażu usuwane są napięcia, bóle, które ustępują miejsca dobremu samopoczuciu.
Głównym celem tego masażu jest regeneracja, dodanie sił oraz przywrócenie harmonii z samym sobą i otoczeniem.

Historia Lomi Lomi Nui i  jego działanie

Już bardzo dawno temu praca z ciałem na Hawajach odgrywała bardzo ważną rolę.
Obejmował on nie tylko znane techniki masażu i pracy z ciałem,
ale również wymiar duchowych aspektów.
Wiele elementów tej pradawnej pracy z ciałem przetrwało do dziś.
Hawajczycy nazywają ją Kino Mana.

Masaż Lomi Lomi Nui pierwotnie praktykowany był w świątyniach przez Kahunów.

Słowo Kahuna oznacza mistrz w jakiejś dziedzinie.

Masaż Lomi Lomi Nui połączony był ze świętym tańcem, wykonywanym wokół kamiennego ołtarza, dlatego nazwano go również masażem tańca świątynnego. Ważną rolę odgrywa tu otoczenie, klimat miejsca. Był to rytuał przejścia, który służył oczyszczeniu. Było ważnym przejściem, które przygotowywało człowieka do ważnego wydarzenia w jego życiu. Głównie masowano ludzi, którzy mieli spełniać ważne funkcje społeczne, by pozbyć się napięć aby ich ciało i duch został naładowany energią.

Masażom towarzyszyły uzdrawiając pieśni.

Kahuni postanowili przekazać tą wiedzę dalej.

Kahuni byli mężczyznami i kobietami, którzy nie stosują jednej techniki masażu tylko pracują w bardzo różny sposób, odpowiednio do rodzinnej tradycji. Posługują się różnymi środkami pracy: zioła, oleje, modlitwy i łączą się mentalnie ze swoimi przodkami oraz żywiołami przyrody. Pomimo, że przeprowadzane są w różny sposób mają ze sobą wiele wspólnego: radość z wykonywanego masażu, uznanie dla pacjenta, głęboki związek ze wszystkimi żyjącymi istotami i całym otaczającym światem.

Masażysta traktuje cały wszechświat jako jedność i siebie samego jako część tej jedności. Może też połączyć się z uniwersalnymi siłami.

 

Hawajczycy twierdzą, że cały wszechświat przenika energia, nazwana przez nich Mana, którą można wykorzystywać dla swoich potrzeb. Traktują materię jako połączenie z życiem.

 

Lomi jest hawajskim słowem oznaczającym masaż. Oznacza ono nacisk, ugniatanie, jak również pracę nad wewnętrzną stroną i zewnętrzną, ale także dotykanie miękką łapą zadowolonego kota.

Jeżeli w języku hawajskim podwoimy słowo, Lomi Lomi wtedy podkreśla się intensywność tego masażu. Nui oznacza ważny, jedyny w swoim rodzaju. Lomi Lomi Nui oznacza masaż dający uczucie błogości, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Bazuje on na naturalnych zabiegach. Jest wynikiem hawajskiego powiązania z przyrodą.

Na Hawajach w pełni można odczuć, iż Bóg śpi w minerałach, marzy w roślinach, żyje w zwierzętach i urzeczywistnia się w ludziach. Każde zniszczenie wyrządzone przez naturę traktują jako wyzwanie stworzone przez naturę. Hawajczycy dążą do tego by być wolnym od obciążeń energii, ponieważ znajduje się wtedy w stanie wewnętrznej harmonii i spokoju. Taki stan pozwala mu spokojnie żyć, daje przepływ energii i promienieje naturalnością życia. Dlatego masaż traktują jako naturalną higienę życia. Dbają o mentalne oczyszczanie również w procesie medytacji tak by oczyścić swoje wzorce myślowe, uczucia, konflikty. Lomi Lomi Nui jest całościowym masażem w prawdziwym tego słowa znaczeniu.

Jego celem nie jest tylko rozluźnianie naprężonych mięśni, lecz praca nad całym człowiekiem poprzez pracę z napięciami i blokadami w całym jego wnętrzu. W sposób łagodny i naturalny leczy psychikę człowieka poprzez uruchamianie jego wewnętrznej siły. Zabieg Lomi Lomi Nui jest świętem, ucztą, to wewnętrzne spojrzenie na wewnętrzne życzenie, wsłuchiwanie się w swoje ciało, w jego dźwięki i potrzeby. W tym stanie powracają siły samouzdrawiające, powraca wewnętrzne spostrzeganie, które leży poza naszą wyobraźnią. Nasze wyobrażenie o możliwościach i niemożliwych rzeczach nierzadko zagradza nam drogę do szczęścia. Dzięki Lomi Lomi Nui jesteśmy to w stanie zobaczyć.

Ołtarz masażu Lomi Lomi Nui

CENY

1.5 h – 280 zł

2 h – 350 zł

 

Ciało i duch tworzą nierozerwalną całość. Na Hawajach istnieje powiedzenie: Jak wewnątrz tak na zewnątrz.

 

Dzięki Lomi Lomi Nui pojawia się możliwość ponownego połączenia pacjenta z mądrością jego własnego ciała i przekazanie mu świadomości ciała, jego mądrości i uwagi.

Ciało musi mieć okazję, by sobie ten fakt uświadomić. Zwrot ku dobremu może przynieść korzyści, tylko wtedy, gdy zachodzi na wszystkich poziomach.

Dlatego w rozmowie poprzedzającej masaż określany jest problem pacjenta.
Następne formułowana jest intencja, myśl, na której koncentruje się pacjent podczas masażu.

W trakcie masażu ciało i duch traktowane są jako jedność.

Ciało otrzymuje możliwość aktywnej współpracy min przez oddech do usuwania problemu.

W tym czasie trwa uwalnianie się od stresu, obaw i skurczów coraz głębsze partie ciała. Istnieje dużo układów, których indywidualnie i intuicyjnie używa masażysta.

W zależności od prędkości ruchów masażysta pracuje w różnych częstotliwościach.
Wartości te zależne są od intensywności ruchów i od nacisku używanego podczas masażu, a także od poziomu duchowego masażysty.

Ciało i duch mogą przy tym poruszać się zupełnie innymi prędkościami.
Podczas masażu ważne jest by pacjent wyłączył umysł, myślenie.
Może on wtedy wykorzystać możliwości całkowitej akceptacji, pozbycia cię wszystkich obciążeń, by oddać się ku nowemu.
Za pomocą masażu może powrócić do swojego naturalnego stanu.
Masaż otwiera na nowo ciekawość, radość i chęć do życia.
Są to cechy, które mieszkają w każdej istocie.
Zadaniem masażysty jest wczucie się w psychikę pacjenta i wspieranie jej, podążanie.

Lomi Lomi Nui, pozwala pacjentowi na akceptację swojej istoty.

 

Proces ten prowadzi do samopoznania oraz samo uwolnienia się od przeciążających wzorców myślowych i przyzwyczajeń. Masażysta może ten proces wesprzeć swoją uwagą i otwartością, bez oceny.

Wprowadzając akceptację, atmosferę bezpieczeństwa, tak by pacjent sam mógł wprowadzić zmiany w swojej świadomości. Przekazywanie miłości, akceptacji, zaufania poprzez fizyczny dotyk powoduje powstanie tego samego uczucia u pacjenta. W efekcie odbiera on tą miłości jako miłość do samego siebie.

Masażysta Lomi Lomi Nui kieruje całą swoją uwagę za pośrednictwem dotyku, uwagi i obecności.

Energia podąża za uwagą, a tam, gdzie płynie energia dochodzi do uzdrowienia, wsparcia, akceptacji.

Według Hawajczyków ból jest wyrazem blokad energetycznych, natomiast choroby są następstwem tych blokad, przejawem w ciele fizycznym. Jeśli ktoś umiera to nie z powodu chorób tylko jest gotowy do przejścia. Upośledzona podświadomość, skłonna jest do błędnych reakcji w codziennym życiu. Zrównoważona i harmonijna postaw automatycznie wywołuje właściwe zachowanie, natomiast brak równowagi powoduje stres, niepokój, lęk, a nawet wypadki, które nie są przypadkiem tylko są wynikiem naszego nieświadomego życia.

Ważnym zadaniem masażu Lomi Lomi Nui jest przywrócenie i umocnienie u pacjenta wewnętrznej równowagi, zaufania do siebie samego i miłości do siebie, troski, opieki i odwagi.

Masażysta doprowadza do tego poprzez przekazanie lekkości uczuć, ruchów i aktywnego działania. Ciało pozbawione strachu, lęku, napięć i blokad reaguje podświadomie, automatycznie i funkcjonuje harmonijnie. Może przyjąć nowe bodźce oraz rozszerzyć swoją duchową i fizyczną przestrzeń. Zwiększa się skala możliwości, potencjału.

Pacjenci, którzy są skonfrontowani z własnymi ograniczeniami, z powodu nieświadomości własnej mocy, często nawet nie podejmują próby przełamania tych granic. W ten sposób sami odcinają się od pozytywnych odczuć względem siebie samych.

 

Jedna z zasad Huny mówi, że nie istnieją granice.

 

Granice stwarzamy sami sobie oraz naturalne ograniczenia są wyzwaniem do ich przekraczania i doświadczania czegoś innego, nowego, puszczenia się w nieznane z zaufaniem i otwartością do siebie samego. Zakres przełamywanych granic zależy od woli i siły przebicia człowieka. Można pozbyć się wszystkiego, co do tej pory znaliśmy. Wymaga to jednak odwagi .
Podczas masażu i wielu pacjentów kiełkuje zmiana dotychczasowej sytuacji życiowej.

Masaż budzi ponownie lekkość i radość życia, które dane nam są od urodzenia, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dane życzenie się spełni. Tak samo ważne jest utrzymanie i wzmocnienie istniejącej jakości życia.

Masaż sprowadza pacjenta na drogę do samego siebie, do swoich jakości.
Jest on uzdrawiającym medium, które harmonizuje zaburzenia duchowe i przywraca dużą radość życia i cieszenia się nim. Przywraca szacunek do siebie i wszystkich istot.

Stres, napięcie i duchowy ból często prowadzą do skurczów i blokad w ciele. W celu obrony przed tymi wpływami ciało często buduje ochronny pancerz, który jest twardy w dotyku i bolesny w ciele.
Często jest trudno tego się pozbyć.
Ludzie wgryzają się w to, gromadzą w ciele.
Masaż Lomi Lomi Nui często miękko i łagodnie pobudza ciało do pozbycia się zgromadzonych naprężeń oraz mobilizuje właściwe organizmowi siły do samoregulacji.

Ciągle doświadczamy, że czuły, bezinteresowny dotyk otwiera drogę do całkowitego uwolnienia, a później do nowego sposobu obchodzenia się z codziennymi problemami.

Masaż Lomi Lomi Nui budzi w ciele siły samo uzdrawiania, ponieważ to one powodują właściwy proces leczenia. Za pomocą masażu ciało jest przygotowane i chętne do samo uzdrawiania.
Pacjent zaczyna mentalnie i emocjonalnie wspierać ten proces zmian.

Jest to jedna z metod, kierująca człowieka do siebie samego, dająca dużo możliwości zmian, wglądu w siebie, z otwartością i wdzięcznością do siebie samego.

Zapraszam i pozdrawiam,

Magdalena Mroczkowska

 

CENY

1.5 h – 280 zł

2 h – 350 zł